FAQ:  často kladené otázky  (Frequently Asked Questions)

 • Kdy mohu do Pony farm přijít?

  Jezdecký výcvik probíhá každý den od 14 do 18 hodin, pouze ve středu mají koníci a poníci volný den. V sobotu je navíc vyhrazen čas mezi 9. a 12. hodinou pro malé děti.

 • Mohu přijít bez předchozího ohlášení, nebo se musím objednat?

  Můžeš přijít kdykoliv během otevíracích hodin bez předchozího ohlášení. Doporučujeme přijít ve všední den, to je volněji.

 • Mohu si vybrat, na kterém koníkovi či poníkovi budu jezdit?

  Ano, pokud je poník nebo kůň volný a pokud velikost koně odpovídá tvému věku a výšce. Pokud na poníkovi již někdo jezdí, můžeš počkat, až bude volný nebo si vybrat jiného poníka.

 • Jak dlouho jezdecký výcvik trvá a kolik zaplatím?

  Jedna lekce výcviku trvá 1 hodinu a zaplatíš za ni 300,- Kč. Můžeš jezdit ale jen půl hodiny za 250,- Kč. Celý výcvik probíhá pod dohledem kvalifikované osoby.

 • Jak často mám chodit do Pony farm na výcvik?

  Doporučujeme jednu hodinu týdně.

 • Jak mám být oblečen/a?

  Stačí normální sportovní oblečení včetně sportovních bot. Doporučujeme minichapsy na nohy. Jezdeckou přilbu ti půjčíme. Rajtky, případně sako, si pořídíš, až budeš pokročilejší jezdec a pokud u koní vydržíš.

 • Jak vypadá jezdecký výcvik?

  Výcvik začíná v přístupu ke koni, vyvedení koně před stáj, čištění koně a seznámení s potřebami k čištění, nácvik sedu jezdce, cvičení prostocviků na lonži, změny směru, procvičování přechodů (zastavení, krok, klus), učení lehkého klusu a následné ošetření koně po práci.

 • Zatímco budu jezdit, jaký program doporučujete pro ty, co přijdou se mnou a nechtějí na koně?

  Buď se mohou dívat na tvůj výcvik nebo mohou zajít na procházku po okolí (žlutá turistická značka) - okruh kolem Kladrubského kláštera, případně mohou zajít na prohlídku kláštera, vzdáleného cca 200 m. Pokud mají hlad či žízeň, mohou zajít do nedaleké restaurace, vzdálené cca 300 m a otevřené denně. V létě je otevřena kavárna přímo v klášteře.

 • Kde se dozvím další informace?

  Zavolej na telefonní číslo 374 622 251 (večer).

  

Informace

PONY FARM Kladruby, část Pozorka, čp.35. Telefon: 374 622 251

* Svezení na koních
* Jízdy dětí na ponících
* Výuka jízdy na koni i pro děti
* Vyjížďky v kočáře /na objednávku/
* Ustájení a ošetřování soukromých koní
Provozní doba denně od 14. hodiny mimo středu.