Vánoční besídka 2017

 
V neděli 17.12.2017 se konala na Pony farmě v Kladrubech vánoční besídka. Zazpívat, zarecitovat a strávit pěknou předvánoční chvíli se svými čtyřnohými přáteli přišli děti a koňáci, kteří pravidelně navštěvují Pony farmu v Kladrubech Pozorce. Za zády poníků provizorně vyrostlo ve stáji kladrubské farmy malé pódium, na němž se vystřídalo několik účinkujících. V prostorách stáje je sledovalo několik desítek přihlížejících, většinou příbuzných a známých. Po skončení oficiálního programu čekalo na děti i na diváky občerstvení. O to se zčásti přítomní postarali sami, protože vstupné na besídku byla krabička cukroví. Pod stromečkem se sešlo plno dárků pro koně i další zvířecí obyvatele farmy.Den koní 2016

 
Tradiční Den koní pořádal v sobotu 28.5.2016 jezdecký klub Pony farm Kladruby.Vánoční besídka 2015

 
V neděli 20.12.2015 se konala na Pony farmě v Kladrubech vánoční besídka. Pod stromečkem se sešlo plno dárků pro koně i další zvířecí obyvatele farmy.Hubertova jízda 2015

 
V sobotu 3.10.2015 se konala na Pony farmě v Kladrubech Hubetova jízda pro děti a v neděli 11.10.2015 Hubertova jízda pro dospělé.
I přes chladné počasí akce neztratila nic ze svého kouzla.
Kolem jedné hodiny odpolední téměř dvacítka jezdců včetně lišky, tedy jezdce, který měl na sobě připnutý liščí ohon, seřadila na slavností zahájení. Po klasické fanfáře pár slov promluvil pořadatel a majitel Ponyfarm Emil Kraus. Po zahřívacím kolečku se jezdci pustili do jízdy. Samotná trasa má hned několik pravidel. Platí zákaz předjíždění lišky a takzvaného Mastra, což je účastník s největšími zkušenostmi, kteří jedou v čele průvodu.
Po cestě jsou připraveny různé překážky, aby byla jízda zajímavější. Účastníci měli na výběr, jestli překážky překonat skokem, nebo je objet a pokračovat dále.
Po dokončení okruhu program pro jezdce nekončil. Připravena pro ně byla zvláštní disciplína: hledání liščího ocasu. Je to vlastně taková vzpomínka na doby minulé, kdy se jízda pořádala opravdu za účelem honu na divokou zvěř, což se dnes již neděje. Proto vždy, když jsou účastníci mimo areál, ostatní na farmě někam umístí liščí ohon. Po dokončení samotné jízdy pak jezdci ohon hledají.
Nález liščího ohonu den ještě neukončil. Dále byl připravený malý parkur a jízda zručnosti. Po skončení všech disciplín bylo pro jezdce a další připraveno pohoštění.

Den koní 2015

 
Tradiční Den koní pořádal v sobotu 30.5.2015 jezdecký klub Pony farm Kladruby.
Součástí odpolední akce byl průvod městem, do kterého se zapojilo více než 20 koní. Následného tříhodinového programu pak ještě o deset koní víc.
Program zahájila slavnostní znělka, kterou zahrála na trumpetu Linda Maltušová. Poté následovala modlitba koně v podání Anety Bolehovské.
Členové jezdeckého oddílu se divákům pochlubili, co všechno se naučili a jakých pokroků dosáhli. Předvedli například ukázku voltiže na poníkovi, drezúrní ukázku, čtverylku netypicky se šesti koňmi na hudbu z filmu Transformers "Arrival To Earth".
Dětem k nadcházejícímu svátku na ponyfarmě darovali zdarma jízdy na ponících.Hubertova jízda 2014

 
V sobotu 4.10.2014 se konala na Pony farmě v Kladrubech Hubetova jízda pro děti. V sobotu 11.10.2014 pokračovala na Pony farmě v Kladrubech Hubetova jízda s programem pro dospělé.

Hubertova jízda 2013

 
V sobotu 5.10.2013 se konala na Pony farmě v Kladrubech Hubetova jízda pro děti.
V sobotu 12.10.2013 pokračovala na Pony farmě v Kladrubech Hubetova jízda s programem pro dospělé.Den koní 2013

 
Oblíbený Den koní pořádal v neděli 9.6.2013 jezdecký klub Pony farm Kladruby. Na toto netradiční červnové datum byl Den koní přeložen z původního termínu 26.5.2013 z důvodu nepřízně počasí. Bohužel ani nový termín zdaleka nevyšel tak, jak by si organizátoři i návštěvníci přáli...
Součástí odpolední akce byl průvod městem od 13.30 hod. Od půl třetí si mohli přítomní prohlédnout stáje zdejšího jezdeckého klubu, připraveno bylo také občerstvení.
Vlastní program začal modlitbolu koně. Z připraveného programu se uskutečnila pouze menší část - představení všech koní, chovaných na Pony farmě, dále ukázka voltiže v provedení nejmenších dětí a drezurní ukázka. Pak začalo pršet. V krátké pauze mezi deštěm se ještě uskutečnila humorná scénka na koních, na kterých seděli myšák Mickey a myška Minnie a pak už se rozpršelo tak, že musel být další program zrušen.
Nedošlo tak ani na tradiční povození malých dětí na ponících, areál Pony farmy byl ve chvíli v kalužích vody.
Informace

PONY FARM Kladruby, část Pozorka, čp.35. Telefon: 374 622 251

* Svezení na koních
* Jízdy dětí na ponících
* Výuka jízdy na koni i pro děti
* Vyjížďky v kočáře /na objednávku/
* Ustájení a ošetřování soukromých koní
Provozní doba denně od 14. hodiny mimo středu.